Jak to všechno začalo?

 

 

Už jsem se na webu několikrát zmiňovala, že chci Chesterovi pořídit psího kámoše. Moje volba byla jasná, musí to být pes, který bude velký zhruba tak jako Chester a mělo by to být lovecké plemeno. Pak jsem se rozhodovala jestli psa s PP nebo bez. Jelikož mě uchvátily výstavy a lovecké zkoušky, moje volba byla jasná, že si pořídím psa s PP. Dalším kritériem bylo, že pes nesmí být hrubosrstý nebo dlouhosrstý – se srstí by totiž byla velká práce a údržba kvůli výstavám a na to jsem moc líná…

Zhruba na sedmdesát procent jsem si byla jistá, že další pes bude labrador barvy liščí červeň neboli fox-red. Dívala jsem se v ČR po chovatelských stanicích, které by tuto varietu chovaly a zatím jsem tu žádnou nenašla. Nejbližší chovatelské stanice jsou v Německu nebo v USA. V dnešní době je to nad moje možnosti spíš po jazykové stránce, že bych se s chovateli asi nedomluvila, protože moje angličtina je dost chabá, tak doufám, že se to za těch šest sedum let spraví abych si červenýho labíka mohla pořídit.

Do oka mi padli ohaři. Uchvátila mě jejich elegantní stavba těla a pohyb. Ze všech ohařů mě nejvíc okouzlil výmarský ohař svou zvláštní stříbřitou barvou, jantarovýma očima, ušlechtilou hlavou a taky svou povahou. Abych to shrnula, podle mě je to prostě aristokrat mezi všemi ohaři.

Plemeno jsem měla vybrané a tak zbývalo to nejtěžší – vybrat chovatelskou stanici odkud si šediváka přinesu. Ze začátku mi to bylo celkem jedno z které chs štěndo bude, hlavně, že bude mít průkaz původu a bude zdravé. Chtěla jsem ho původně jen uchovnit a mít ho spíš jako pesana na hony a na výcvik. To se ale změnilo, když jsem se jela poprvé podívat na výstavu do Brna z které jsem byla naprosto unešená. Výstavy mě docela dost chytly a tak jsem se rozhodla, že bych s prckem chtěla zkusit i dráhu výstavní, takže jsem musela najít kvalitní chovatelskou stanici a hlavně exteriérově výbornou fenku, po které bude mít štěňátko předpoklady vydat se po stejné výstavní dráze, jako jeho rodiče. Bylo to celkem těžké najít takovou fenku, která by splňovala moje představy: aby měla světle stříbřitou barvu srsti, vyváženou stavbu těla a ušlechtilou hlavu bez převislých pysků, což je celkem umění najít v ČR výmara, který by neměl pysk jak doga. Nakonec jsem se rozhodla, že si štěňátko vezmu po nádherné fence, která působí v chs de Donawitz. Gina naprosto splňuje moje představy jak v exteriéru, tak po stránce lovecké. Pochází z nejúspěšnější chovatelské stanice výmarských ohařů v ČR, která se jmenuje Sirius Nova. V SN působí krásní psi, kteří vynikají jak na poli pracovním tak i na výstavách. Někteří psi v této chs, jsou dovezeni z Anglie, kde je velice dobrá chovná základna tohoto plemene. Gina, oficiálním jménem Eternal Vision At Sirius Nova se narodila 5. dubna 2007 spolu se svými třinácti sourozenci, více o tomto vrhu se dozvíte zde. Její mamča je Multichampion Anastasia Sirius Nova (Stassy) a její taťka je Multichampion Sireva Drake at Sirius Nova (Drak). Gina zdědila nádhernou hlavu a stavbu těla po svým taťkovi, který je nejúspěšnější výmarák současnosti (Drak je import z Anglie z hodně kvalitní chs výmarů v Anglii - Sireva). Gina je stejně úspěšná jako její rodiče, má krásně vyváženou stavbu těla, ušlechtilou hlavu a světlounce stříbřitou barvu srsti.

Gina by měla mít štěňátka v létě roku 2010. Tatínek pochází z chovatelské stanice Sireva v Anglii (jedna z nejúspěšnějších chs v Anglii, pochází odtud i Ginin otec) a jmenuje se Sireva Minstergate Paganiny (Axel), který je výstavním a pracovním šampionem v Anglii a je jedním z nejúspěšnějších psů. Jeho rodiče jsou pracovními šampiony (což je v Anglii dost těžké získat tento titul) a jeho matka je i výstavní šampionkou (takových výmaráků je v Anglii jen pár, kteří mají jak šampiona exteriéru a práce), jeho otec je také jeden z nejúspěšnějších pracovních výmarů v Anglii, byl taky hodně úspěšný na výstavách, ale kvůli úrazu se jich už nemůže účastnit. 
Sečteno a podtrženo, konečně jsem se dočkala velice kvalitního spojení, jak exteriérově, pracovně tak i krevně. Štěňátka budou mít ze tří čtvrtin Anglickou krev a jen z jedné třetiny Českou, což jak doufám pomůže dostat do chovu českých VO novou a kvalitní krev.