Caramel Love de Donawitz

 

*** CHOVNÝ PES ***

 

Mezinárodní šampion krásy C.I.B.
Mezinárodní výstavní šampion C.I.E.

Grand šampion Česka
Grand šampion Slovenska
Grand šampion Maďarska

Šampion Polska
Šampion Slovenska
Šampion Česka
Šampion Slovinska
Šampion Maďarska
Šampion Srbska
Šampion Rumunska

Junior šampion Maďarska
Junior šampion Slovenska
Junior šampion Česka

 

BISS na klubové výstavě výmarských ohařů
BIS na krajské výstavě psů

BIS pracovních psů
Multi BIG & Multi BOB
KLUBOVÝ VÍTĚZ
Nejlepší pes výstavy
Národní vítěz & Krajský vítěz

 

Hungarian Derby Winner 2011, Grand Prix Slovakia Winner 2012
Victory Junior Winner 2012 & Best of King Junior 2012
Vítěz Dětřichova 2012, German winner 2013

 

Čekatel šampiona ČMKU, Německa, Grand šampiona Rumunska, Grand šampiona Slovinska

 

Lovecky upotřebitelný pes "LUP"

Podzimní zkoušky - I. cena
Speciální vodní práce - I. cena
Lesní zkoušky - I. cena, VÍTĚZ ZKOUŠEK!!!
Barvářské zkoušky - I. cena, VÍTĚZ ZKOUŠEK!!!

 

Dysplazie kyčelního kloubu (DKK): A/A   
Dysplazie loketního kloubu (DLK): 0/0
Test na dlouhosrstý gen (LHC): negativní
DNA profil


 

Jméno dle PP: Caramel Love de Donawitz

Volací jméno: Tyler
Rasa: Výmarský ohař krátrosrstý
Zbarvení: stříbro-šedá
Pohlaví: kluk
Původ: Dolní Dunajovice
Chovatelská stanice: de Donawitz (ČR)
Chovatel: Lenka Mikundová
Majitel: Tereza Křížová
Matka: Multich. Interch. Eternal Vision At Sirius Nova "U"

Rasa matky: Výmarský ohař krátkosrstý
Zbarvení matky: stříbro-šedá
Otec: CH Sireva Minstergate Paganini JW

Rasa otce: Výmarský ohař krátkosrstý
Zbarvení otce: stříbro-šedá
Sourozenci: 4 bráškové a 2 ségry
Datum narození: 31. 8. 2010
Čas narození: 3:34 h
Datum odběru: 27. 10. 2010
Registrační číslo: ČLP/VOK/8171
Číslo mikročipu:203098100245618

Pořadí narození: pátý
Barva stužky: karamelová
Porodní váha: 384 g
Váha: 39 kg, viz tabulka jak jsem rostl
Výška: 66 cm
Krmivo:
ARDEN GRANGE, BARF - více zde
skus nůžkový, chrup úplný, bez bílých znaků
 
 

 

Původ
Tyler je téměř čisté anglické krve (jedna čtvrtina česko a tři čtvrtiny anglie). Více jak polovina jeho předků pochází z nejúspěšnější chovatelské stanice v Anglii ze Sirevy. Tato chovatelská stanice se věnuje chovu VO od roku 1979 a vzešlo z ní spousta šampionů, kteří svůj excelentní exteriér předávají svým potomkům. Tylerův rodokmen je tažen na velice úspěšnou pracovní i výstavní fenu CH Carenage Pizazz At Sireva, která byla šampionkou práce i exteriéru (vítězka klubové výstavy, nejlepší výmar za rok 1997). Dále pak za zmínku stojí legendární Sh Ch Flimmoric Fanclub, pes který oplýval mimořádnými exteriérovými kvalitami.
 

Rodiče
Otec Tylera Sireva Minstergate Paganini – Axel, je výstavním a pracovním šampionem Anglie. Dvakrát se mu podařilo získat BISe na výmaří klubovce a také získal RCC – druhý nejlepší pes v rase (z 200 přihlášených jedinců) na nejprestižnější výstavě v Anglii, na Cruft´s. Je také vynikající pracovní pes, svoje perfektní vlohy podědil od obou svých rodičů. Axelův otec Sireva Twister je skvělý pracovní pes. Jeho mimořádných loveckých vlastností využívaly především chovatelské stanice v Anglii, které se specializovaly na chov pracovních linií výmarů. Axelova matka Sireva Royalty At Minstergate je nádherná fena světle stříbřité barvy, excelentních loveckých vloh, které projevovala již od štěněte. Je taktéž šampionkou práce a exteriéru.
Matka Tylera Eternal Vision At Sirius Nova – Gina, pochází z jedné z nejúspěšnějších chovatelských stanic v ČR, ze Sirius Novy. Je jedna z fen z veleúspěšného vrhu E, kde se narodilo 14 štěňat. Gina je několikanásobnou Junioršampionkou, Šampionkou a Grandšampionkou. Je taktéž Mezinárodní šampionkou krásy C.I.B. a Mezinárodní výstavní šampionkou C.I.E. Její další tři sestry z vrhu (Elizabeth The Queen, Enchanted By Elita, Essence Of Life)  jsou taktéž Multišampionkami, dokonce vítězkami celé výstavy BIS a i klubové výstavy. Po pracovní stránce je na tom Gina také velice dobře. Oba její rodiče jsou všestranní psi a ona šla v jejich stopách. Má za sebou spoustu loveckých zkoušek, z toho 3x všestranné. Na Mezinárodních všestranných zkouškách se zadáváním CACIT, získala I. cenu, celkově 6. místo a byla oceněna za nejlepší práci na vodě. Ginina matka Anastasia Sirius Nova je fenka české krve. Má úspěšně splněné všestranné zkoušky v I. ceně a je výstavní multišampionkou. Otec Giny je Sireva Drake, pes importovaný z Anglie k nám do ČR. Myslím, že není třeba ho představovat jelikož je to nejúspěšnější výmar poslední doby v ČR. Má krásnou stříbřitou barvu, elegantní vzhled a pohyb, zaujme především nádhernou hlavou. Drak je MultiJunioršampionem a Multišampionem spousty zemí. Získal také několikrát titul BIS – vítěz výstavy jak u nás tak i v zahraničí. Získal 33x BOB, 16x BIG, 10x res. BIG atd. Po pracovní stránce má za sebou Drak i všestranné zkoušky a je tedy všestranným psem.
 

Sourozenci:
Tyler pochází z velmi úspěšného vrhu C de Donawitz, který je vynikající jak po pracovní stránce, tak i výstavní. Pět (Carrie, Cartier, Casper, Coreen, Cashmere) z jeho šesti sourozenců mají úspěšně za sebou lovecké zkoušky od vloh až po les s vysokými bodovými výsledky. Taktéž je už 5 jedinců (i Tyler) z vrhu chovných. Nezaostávají ani na poli výstavním, kde se Céčka už od štěňat pravidelně umisťují na prvních příčkách, jak ve třídě, tak v plemeni i ve skupině FCI. Carrie, Cartier, Coreen, Casper a Cashmere mají zahájené šampionáty několika zemí.

 

Charakteristika
Tyler začal brázdit výstavní kruhy už od štěněte. První velký úspěch se dostavil již ve věku pouhých 9 měsíců a 3 dnů, kdy získal svůj první CAJC, následně BOB a BIG 2! V průběhu roku zahájil a úspěšně dokončil junioršampiony třech zemí. V dospělácké třídě si rozjel šampionáty několika zemí a většinu z nich má již dokončených. Za největší úspěch považuji získání BISSe – absolutního vítěze klubové výstavy VO na Slovensku, následně byl pak vybrán mezi 5 nejhezčích ohařů klubových výstav z 20! Také Tyler získal několik BOBů a BIGů – umístění ve skupině. Ve zkouškové kariéře taky nezaostává. Má za sebou troje zkoušky, všechny v první ceně a vysoko bodově. Největší úspěch mu přinesly lesní zkoušky, které dokončil s plným počtem bodů a stal se vítězem zkoušek!

 

Exteriér očima rozhodčích
Celkově ušlechtilý a velmi elegantní pes, výborné kondice, plně v typu plemene, dobře vyvinutý, středně silné kostry, dobře vyjádřený pohlavní výraz,  krásné ušlechtilé samčí hlavy s dobrým závěsem, jantarového oka, skus úplný, nůžkový, správně osvalený suchý krk, velmi dobrá linie šíje, výrazné a výborně utvářené předhrudí, velmi pěkný hrudník – dostatečně hluboký a prostorný, správná spodní i horní linie, pevný hřbet, prut správně nasazen a nesen, korektní zaúhlení hrudních i pánevních končetin, uzavřené tlapy, perfektní prostorná mechanika pohybu, velmi kvalitní osrstění stříbrošedé barvy, pes přátelské povahy

Tyler - Výstavy třída štěňat až třída mladých

 

Práce a lovecké vlastnosti
V poli má Tyler systematické a vytrvalé hledání, téměř 100 % klidy před zvěří a pevné vystavení. Vyniká především v lese, kde se může plně rozvinout jeho vášeň pro aport a přinášení, je schopný přinést prakticky cokoli. Na barvě pracuje s velkou chutí jako vodič. Má perfektní nos od čehož se odvíjí stoprocentní dohledávky a vlečky. Miluje práci v rákosí a na hluboké vodě předvádí klidnou a rozvážnou práci.

Tyler - Lovecký výcvik

 

Povaha:
Má vyrovnanou a klidnou povahu, bez jakýchkoliv známek agrese ať už k lidem nebo psům, avšak své teritorium a členy rodiny si brání. K ostatním psům se chová s respektem. Je poslušný a lehce cvičitelný. Tyler je obrovský mazel, je ochoten udělat vše co mi na očích vidí.

 

 

VÍCE FOTEK Z LOVECKÉHO VÝCVIKU NAJDETE ZDE

 

VÍCE TYLEROVÝCH FOTEK NAJDETE ZDE

Caramel Love de Donawitz - menší fotogalerie

Záznamy: 1 - 12 ze 59
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>