Psi

Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us

 
 

Rasa: Kříženec

Zbarvení: černá

Pohlaví: kluk

Původ:  z Násedlovic

Matka: Ťapina

Rasa matky: Kříženec

Zbarvení matky: rezavá

Otec: ?

Rasa otce: Kříženec

Zbarvení otce: černá

Datum narození:  1. duben 2002

Sourozenci: ?

Váha: cca 20 kg

Fotogalerie: Rok 2007, Rok 2008, Rok 2009, Rok 2010

 

Míša byl pejsek mého strejdy a zemřel na podzim roku 2013 ve věku krásných 11 let.

 

 

 

Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us


 

Rasa: Pražský krysařík

Zbarvení: světle hnědá s pálením

Pohlaví: holka

Původ:  z Velkého Karlova

Matka: ?

Rasa matky: Pražský krysařík

Zbarvení matky: světle hnědá s pálením

Otec: ?

Rasa otce: Pražský krysařík

Zbarvení otce: černá s pálením

Datum narození: 12. července  1997

Sourozenci: ?

Váha: 3, 5 kg 
Fotogalerie: rok 2007, rok 2008, rok 2009, rok 2010, rok 2011

                      11. narozeniny, 12. narozeniny, 13. narozeniny, 14. narozeniny

 

 
 
Jmenuju se Betyna a jsem plemene pražský krysařík barvy hnědé s pálením. Nemám průkaz původu, ale mě to nevadí a páníčkům taky ne. Říkají mi Bebe, Bee, Betynko, Betíňo, Betúšku, a maličkatá. Narodila jsem se 12. července 1997 na Velkém Karlově. Dovezla mě do mého nového domova sestřenka mojí paničky (od ní má panička Chestera) o prázdninách. Nejdřív jsem se seznámila s dalšími psi, které měla panička už doma Filipem (Filip byla fena a né pes jak její jméno napovídá, nebudu vám tu, ale vyprávět jak k tomuto jménu přišla, protože je to na dlouho) a jejím synem Fíkem. S Filipem jsem si moc nerozuměla, pořád na mě vrčela a když jsem udělala něco špatně tak mě jako správný vůdce smečky potrestala. Jednou, jsem jí vlezla do misky a ona mě málem zakousla, kdyby panička s její mamkou nezasáhly. S Fíkem to bylo úplně jiné, s tím jsem si hned rozuměla. Vždycky jsme si spolu hráli na honěnou a já jsem ho vždycky tahala za chlupy a kousala ho do tlapek. Teď už si spolu nehrajeme, protože je Fík už moc starý a já nejsem taky zrovna nejmladší. O prázdninách v ro ce 2005 k nám přibyl další člen psí smečky labradorský retrívr Chester. Ze začátku jsme byli stejně velcí a tak jsme se spolu prali a hráli si, ale pak až byl větší tak už jsem si s ním hrát nechtěla, protože nedával pozor a vždycky na mě šlápl. S našimi kocoury si taky docela rozumím. Monty si se mnou většinou hraje, ale Felix na mě jenom pořád prská. Nejradši jím a běhám venku, ale jenom v létě v zimě jsem radši zalezlá ve svým pelíšku. To je asi všechno z mého života, pokud se bude dít něco extra tak vás budu určitě informovat.
 
 
Bohužel mám špatnou zprávu, 2. 2. 2012 nás opustila dlouholetá členka naší smečky - Betyna. Nechce se mi o tom moc rozepisovat, pořád jsem se s tím nesmířila :-(. Betyna byla v podstatě můj první pes, kterého mi taťka pořídil. Jako malá byla hodně hravá, všechny otravovala a byla taky pěkně vyčůraná :-D. Největší slabost měla pro jídlo, sežrala na co přišla :-). Posledních pár dní jsem věděla, že už tu dlouho nebude, nechtěla moc jíst, což je u ní fakt divný a byla celkově apatická. I tak se dožila krásného věku, na začátku léta by měla 15 let. Věřím, že se u nás měla dobře a s láskou na ni budeme vzpomínat.
 

 

 

 

Rasa: Dlouhosrstý jezevčík

Zbarvení: černá s pálením

Pohlaví: holka

Původ: z Nížkovice

Matka: ?

Rasa matky:  Krátkosrstý jezevčík

Zbarvení matky: černá s pálením

Otec:  ?

Rasa otce: Dlouhosrstý jezevčík

Zbarvení otce: černá s pálením

Datum narození: 30. srpna 2008

Sourozenci: ?

Váha: 8 kg

Fotogalerie: rok 2007, rok 2008, rok 2009

 
(Není to náš pes, ale je to pes babičky mojí paničky)
Jmenuju se Asta, říkají mi Asto, Asťulo a Asťucho. Jsem plemene dlouhosrstý jezevčík barvy černé s pálením. Narodila jsem se v Nížkovicích 30. srpna 1996. Ze všech štěňat jsem zbyla já a moje ségra. Takže se můj páneček rozhodoval mezi mnou a jí. Nakonec nechal svojí vnučku ať jedno štěně vybere. Ta si nakonec vybrala mě (říkám že je moje "adoptivní panička"). Takže teď bydlím taky v Nížkovicích. Asi za dva roky můj páneček umřel takže jsem zůstala jenom s paničkou, která nemá takový vztah ke zvířatům jako páneček nebo "adoptivní panička". Po jeho smrti jsem se upnula na "adoptivní paničku", která mě bere i s jejími psy ven, kde si hrajeme. Kupuje mi i dárky na vánoce, koupe mě, umývá mi misky a další věci. Mám ji moooc ráda. 
 
 

Asta za poslední měsíc chřadla čím dál víc a ztrácela se před očima, takže jsem, tak trochu její odchod očekávala, ale ne takhle brzo. Asto budeš nám moc chybět! Hlavně mě a naší psí smečce. Doufám, že se ti bude teď vést líp než posledních pár dní...
Zemřela 31. ledna 2010

 
 

 

 

 

Rasa: Kříženec velšteriéra a pravděpodobně i knírače

Zbarvení: černá

Pohlaví: kluk

Původ: narodil se  u nás - Nížkovice

Matka: Filda

Rasa matky: velšteriér

Zbarvení matky: rezavé s černým pálením

Otec: ?

Rasa otce: ?

Zbarvení otce: ?

Datum narození: 18. srpna  1992

Sourozenci: ?

Váha: 9,5 kg

Fotogalerie: rok 2007

               rok 2008

              16. narozeniny

               rok 2009

               17. narozeniny

 

 
 
Jmenuju se Fík, říkají mi Fíku, Fíčku, Fína a dědo. Jsem kříženec, po mé matce jsem velšteriér a otec byl asi knírač, protože si mě všichni pletou s kníračem (teda když jsem otrimovaný). Narodil jsem se 18. srpna 1992 u svých pánečků v Nížkovicích. Původně si mě zamluvila jedna paní v Nížkovicích, ale nakonec si pro mě nepřišla, tak si mě nechali pánečci doma. Vyrůstal jsem se svojí mamkou Filipem (viz. níže). Nikdo mě necvičil ani se mnou nechodil ven takže jsem vůbec neposlouchal a když mi někdo nasadil obojek a vodítko tak jsem se nepohnul z místa, protože jsem se bál. V mých osmi letech mě naučila trošku poslouchat a chodit na vodítku panička (v té době jí bylo už deset let). V roce 1997 se naše smečka rozrostla o dalšího psa Betynu pražského krysaříka. Hned od začátku jsme byli velcí kamarádi. Hráli jsme si na honěnou a dělali různé vylomeniny. Teď už si spolu nehrajeme, protože už na to nemáme věk. Na začátku roku 1999 mě umřela maminka a byl jsem z toho tak strašně smutný, že jsem tří dny nejedl, ale nakonec mě hlad přemohl a za nějaký čas jsem byl zas v pořádku. V roce 2005 se naše smečka rozrostla o dalšího člena Chestera labradorského retrívra. Ze začátku se mě moc nezdál a dával jsem mu to patřičně najevo takže se mě bál, ale potom jsem zjistil, že mi nechce přebrat postavení ve smečce a nakonec jsme se skamarádili. Později když začínal dospívat, tak mi chtěl sebrat postavení vůdce v naší psí smečce, ale já jsem ho nenechal a párkrát jsem se s ním porval a on se vždycky stáhl. Nejhorší to ale je když začne Betyna hárat. Já si ji hlídám a on okolo ní nesmí projít nebo bude zle. Jednou jsem se naštval a vyjel po něm, ale to jsem neměl dělat, protože mě chytil pod krkem, praštlil se mnou o zem a trošku mi prokousl hlavu tak, že mi tekla krev. To se panička strašně naštvala a odvedla mě ke svojí babičce, kde jsem byl tak dlouho dokud Betyna nepřestala hárat. Ještě štěstí, že jsem tam nebyl sám, paniččina babička má totiž taky pejska, jmenuje se Asta a je to jezevčík. No jinak nejradši ležím a spím, protože se vždycky brzo po vycházkách unavím, už taky nejsem přece nejmladší. Jinak docela rád honím kočky a kdybych byl mladší, tak bych s nima hned zatřepal. Teď jsem si vzpoměl ještě na jednu takovou historku, kterou jsem prožil s mojí mamkou. To jsme se s mými páníčky vraceli z lesa a šli jsme k paniččiné babičce na návštěvu. Páneček nás zavřel na dvoře, kde byla králíkárna, no a to neměl dělat, protože já a mamka jsme si králíkárnu otevřeli a začali jsme vytahovat králíky ven, samozřejmě, že jsme je hned všechny zakousli. Stačili jsme to tak udělat se čtyřma králíkama, ale panička se zrovna podívala z okna a upozornila svého dědečka, takže jsme měli po srandě. Samozřejmě, nás paniččin dědeček pěkně seřezal, protože ti králíci byli už skoro velcí na zabití. No a jinak to je z mého života asi všechno. 
 

 

 Fík zemřel ve věku 17cti let 28. října 2009. Přežil o jeden rok svoji matku, která se dožila šestnácti let, takže dlouhověkost byla asi dědičná. Do svých patnácti let byl Fík celkem fit, ale od šestnáctého roku se to začalo zhoršovat. Postupně ohluchl a oslepl, řídil se jen čichem a hmatem. Většinou jen spal a později měl stařeckou demenci (chodil sem a tam bez nějaké příčiny, nereagoval na jméno a okolí - veterinář nám řekl, že tento stav je u hodně starých psů normální a že pokud Fíka nic nebolí a dokáže se sám najíst, napít a vyprázdnit, tak není důvod jeho život ukončit předčasně). Dva dny před smrtí nechtěl nic jíst, což mě nepřipadalo moc divné, protože někdy měl období kdy dva dny skoro nic nejedl. Večer 27. října jsem věděla, že je zle, protože Fík začal kňučet a další den zemřel :(.
 
Fík byl jen o jeden rok mladší než já, takže jsme spolu vyrůstali a díky němu a jeho matce se u mě rozvinula láska ke zvířatům a hlavně ke psům. Nikdy na tebe nezapomenu, protože ty jsi byl vždycky ten první, prostě vůdce naší čtyřnohé smečky!
 
 
 
 

 

 
 

Byl to syn naší fenky Filipa a našeho psa Bondyho. Takže to byl kříženec velšteriéra a knírače. Narodil se v roce 1990 a byl jen o pár měsíců starší než já. Žeryk byl celý černý a jeho srst byla drsná a trochu kudrnatá jako u velšteriéra. Po svých rodičích zdědil ostrost, takže dávil potkány jedna radost :-P. Pobýval u mojí babičky, kde taky na podzim roku 2002 zemřel ve věku dvanácti let a to nešťastnou náhodou, protože snědl jed na krysy :(

 Bohužel jsem nenašla ani jednu Žerykovu fotku :(, zkusím se po ní ještě podívat a pak bych ji sem přidala

 

 
 

Taťka si Filipa přivezl jako starší štěně od svého kamaráda z práce, který se o něj už nemohl starat. Taťka si myslel, že si veze domů psa, ale jak později zjistil, tak Filip neby pes, ale fenka (fakt nechápu jak si někdo může splést fenu se psem). Protože už na jméno Filip slyšela, tak jí zůstalo. Narodila se v roce 1984, byla plemene velšteriér (spíš jeho kříženec) a každej rok měla spoustu štěňat. Jedno štěně si vzala babička (Žeryk) a jedno jsme si nechali (Fík). Byla to naprosto úžasná fenka, jako malá jsem si s ní a s Fíkem pořád hrála a nebýt ní a Fíka, tak nejsem dneska tak velkej milovník psů :-P. Jako pravý teriér byla i hodně ostrá, hlavně psy. Zemřela ve věku šestnácti let 17. ledna 1999.

Filip štěně

 

Filip a za ním Bondy

 

 

 
 

Tohoto pejska jsem bohužel nezažila (spíš si ho nepamatuju), protože moje mamka ho dala utratit, když jsem měla zhruba rok a půl. Prej se bála, že by mě mohl něco udělat. Bondy alias Bonďoch byl střední knírač černé barvy, který uznával pouze jako svého páníčka mého taťku a ostatní víceméně toleroval. Byl hodně dominantní a byl hlavně výborný hlídač, který do baráku nikoho nepustil. Narodil se v roce 1986 a zemřel v roce 1992.